Poniżej przedstawiony został wykaz inwestycji, które zaplanowano do wykonania w najbliższym czasie, na terenie Bibic i w bezpośrednim sąsiedztwie.
 
 

1. Budowa chodnika z odwodnieniem, oświetleniem i remontem nawierzchni przystanków MPK wzdłuż ul.Komora ul.Michałki i ul.Graniczna na odcinku od zbiornika wodnego do ul.Fiołkowej(przecznica z ul.Granicznej) Także na tym odcinku (z wyjątkiem już zmodernizowanej), zostaniepołożona nowa nakładka asfaltowa o szerokości 6 m. Wprawdzie ta inwestycja położona jest na terenie gm.Michałowice,ale z racji bliskiego sąsiedztwa dotyczy także Bibic.
 
Według harmonogramu prac Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego planuje się ogłoszenie przetargu w maju, rozstrzygnięcie i podpisanie umowy w czerwcu,a prace budowlane lipiec-wrzesień 2015 roku.Obecnie geodeci okazują właścicielom nieruchomości szerokość pasa drogowego.
 
2. Montaż lamp oświetleniowych na ul.Granicznej na odcinku od ul.Jana Pawła II w Michałowicach do ul.Kwiaty Polne w Bibicach na istniejących słupach energetycznych.Górny odcinek zasilany i opłacany przez Gminę Zielonki,dolny przez Gminę Michałowice.
 
Realizacja po uzyskaniu zgody właścicieli posesji( obecnie zbieramy podpisy potwierdzające zgodę),uzgodnieniu projektu i otrzymaniu warunków zasilania.
Najbliższe miesiące.
 
3. Przystąpienie przez Gminę Zielonki do wykonania projektu ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Granicznej od ul.Fiołkowej do Woli Zachariaszowskiej po stronie Bibic.Rozpoczęcie  prac projektowych nastąpi po ustaleniach z zarządcą drogi(Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego) stanu prawnego pasa drogowego.
 
4. Kontynuacja remontu ulicy na Czekaj od ulicy Rezerwistów w kierunku stacji paliw BP
Realizacja 2015 r.
 
5. Dokończenie budowy kanalizacji przy ul.Na Czekaj do skrzyżowania z ul.Mokrą
 
6. Dokończenie budowy kanalizacji sanitarnej na odcinku Wola Zachariaszowska (na styku z Górną Wsią) wzdłuż ulicy Granicznej do drogi krajowej E-7(na wysokości firmy NAPAD przy ul.Jagodowej)w Bibicach, wraz z przyłączami do budynków mieszkalnych wzdłuż w/w trasy.
Termin odbioru kolektora i sięgaczy ( bez przyłączy do posesji) koniec maja 2015.
 
7. Członkowie Komisji Infrastruktury i Rolnictwa Rady Gminy Zielonki zaproponowali wprowadzenie poprawki do projektu uchwały dotyczącej gospodarowania odpadami komunalnymi, polegającej na wydłużeniu czasu funkcjonowania punktów odbioru odpadów w Węgrzcach i Zielonkach w okresie od 01.kwiecień do 30 listopad również w piątki od godz.15-tej do 19.00 oraz soboty od 10-tej do 18.00
Obecnie ogłoszony został przetarg na wyłonienie firmy która od lipca 2015 świadczyć będzie usługi w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Zielonki.
 


W przypadku pytań proszę o kontakt mailowy,lub telefoniczny:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.607 777-305

łączę pozdrowienia L.W. Basta
Radny Gminy Zielonki
z okręgu Bibice