24 czerwca w niedzielę Bibice świętowały jako sołectwo i parafia. Mieszkańcy integrowali się na Rynku wokół Kościoła i Domu Ludowego. Występy odbywające się nie tylko na scenie cieszyły oczy i uszy, a pod namiotami można było raczyć się smakołykami.  – Spotkanie przygotowały Bibiczanki i Bibiczanie, którym na sercu leży integracja mieszkańców i rozwój Bibic - dziękował za ten wysiłek sołtys Tadeusz Łysek.

Tuż po mszy świętej zagrała Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek, którą prowadzi Wojciech Karwat. Folkowe rytmy przygotowała Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki na czele z Janem Regulskim, która akompaniowała do tańca zespołowi FolkLove. Zespoły działają w ramach Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Folklove zatańczył poloneza, krakowiaka, kujawiaka i polkę, w ich wykonaniu usłyszeliśmy też pieśni „Lipka” i „Pognała wołki”. Artystycznym kierownikiem zespołu jest Anna Herezy. Bibicki chór Psallite Deo zaprezentował się m.in. w repertuarze  ludowym, dyrygowała Marta Krawczyk. Następnie gościnnie wystąpił zespół Bene z utworami patriotycznymi, biesiadnymi i popularnymi piosenkami z Italii. Pieśni patriotyczne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości muzycy zadedykowali tym, dzięki którym możemy dziś spokojnie żyć. Grupa występowała na estradach Europy, Azji i Ameryki, na scenach operowych i w domach kultury, często dla Polonii. Spodobali się i w Bibicach. Mówi się o nich, że łączą południowy temperament i słowiański romantyzm.
- Bene znaczy dobrze, wszystkim gościom i panu sołtysowi życzę, żeby nam się działo dobrze i jeszcze raz bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, żeby nasza miejscowość tak pięknie się integrowała. Bycie proboszczem w takiej miejscowości to jest zaszczyt – powiedział na scenie ksiądz Jan Przybocki, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach. Występy artystyczne zakończyły się wspólnymi tańcami w kręgu prowadzonymi przez członków Koła Integracji Bibic, którzy do wspólnej zabawy włączyli świętujących Bibiczan i gości.
To nie wszystkie atrakcje: serwowano potrawy z grilla oraz domowe wypieki przygotowane przez gospodynie i gospodarzy. Strażacy OSP Bibice zapewnili pokaz sprzętu pożarniczego, harcerze ze Szczepu Zielonego bawili najmłodszych malując ich  twarze. W krainie twórczości studenci Akademii Górniczo-Hutniczej zaprezentowali pokazy „wybuchowych” eksperymentów fizycznych i chemicznych. Urząd Gminy Zielonki na swoim stoisku promował program wymiany pieców i informował o możliwości otrzymania dotacji na ten cel w ramach programu ZIT.
Nawet deszcz trzymał się z dala od bawiących się, padał przed imprezą i zmusił na koniec tańczących do schowania się pod namiot. Wydarzenie po raz kolejny połączyło starszych i młodszych Bibiczan.
Dzięki wspólnemu wysiłkowi osób, które w Bibicach zamieszkały często dopiero co, bo w  ciągu ostatnich kilku lat, oraz wsparciu Magnalia Dei, Caritasu, harcerzy Szczepu Zielonego, strażaków OSP Bibice, Koła Gospodyń Wiejskich, Koła Integracji Bibic udało się po raz kolejny zorganizować wspólne święto wszystkich Bibiczan.
  • 36316785_1675442525907193_2911369016389926912_n
  • DSC08388
  • DSC08401
zielonki.pl

 2017-06-25 - Święto parafii i sołectwa Bibice

Szanowni Państwo,
 
serdecznie zapraszamy w najbliższą Niedzielę 25 czerwca do Bibic na "Święto Parafii i sołectwa Bibice"
 
Po mszy świętej odpustowej o godz. 11. 00  uświetniającej 25 lecie Kapłaństwa ks. Proboszcza od godz. 12. 15  wspólnie spędzimy czas jako mieszkańcy Bibic z zaproszonymi Gośćmi.
Występy Chóru Psallite Deo, Zespołu folklorystycznego "Bibiczanie" wraz z Kapelą, Parafialno-Gminnej Orkiestry z Zielonek
uświetnią wspólne spotkanie. O godz. 14. 00 posłuchamy największych przebojów  Zespołu Eleni w jedynym koncercie w Bibicach
Znakomite jedzenie przygotowywane przez Panie z Koła Gospodyń i Koła Integracji pozwoli nam biesiadować przy wspólnych rozmowach i lokalnych specjałach.
 
Zapraszamy wraz z Rodzinami,
do zobaczenie w Bibicach


2 października 2016 roku odbyła się konsekracja kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach. Wieczorem, tego samego dnia, w świątyni odbył się finałowy koncert wieńczący obchody jubileuszu 850-lecia Bibic „Venezia di Vivaldi” w wykonaniu „Capella di Ospendale della Pieta Venezia”.

Uroczystości, podczas której zostały wprowadzone relikwie świętego Jana Pawła II i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, przewodził J. Em. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, arcybiskup Metropolita Krakowski. Po mszy świętej ksiądz proboszcz Jan Przybocki zaprosił wiernych na wspólną ucztę – agapę - którą przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Koła Integracji Bibic przy wsparciu bibickich strażaków. 
Wieczorny, wspaniały koncert zatytułowany "Venezia di Vivaldi" w wykonaniu „Capella di Ospendale della Pieta Venezia” był zwieńczeniem obchodów jubileuszu 850-lecia Bibic.
więcej: fotoalbum oraz relacja TVP3Msze św.: W niedzielę: 8:00 , 11:00, 16:00 oraz w dzień powszedni: pon-wt. 7:00 śr.-sob. 18:00