Wszyscy, którzy chcą poprzeć naszą inicjatywę, a do tej pory jeszcze nie złożyli podpisu pod Petycją, prosimy o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Na pewno odpowiemy i umówimy się w celu złożenia podpisu pod Petycją.


Z uwagi na liczne głosy poparcia oraz oddzew z całych Bibic, rozszerzamy zakres naszego wniosku do całego obszaru naszej miejscowości. 


Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu poparciu, obrazki zabetonowanych osiedli w naszej miejscowości nie będą się poszerzać tak jak do tej pory. 
Z naszą Petycją mamy zamiar zwrócić się do Władz Gminy Zielonki o zmianę Planu Zagospodarowania Przestrzennego w kierunku zmniejszenia poziomu urbanizacji Bibic, które w większości leżą na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie.
W szczególności:
  • zmianę wskaźnika zabudowy terenu do 15% (szacujemy, że daje to limit około 180m2 pow. użytkowej domu dla 800m2 działki i odpowiednio 270m2 dla 1200m2),
  • wprowadzenie zakazu zabudowy bliźniaczej – na tych samych zasadach jak obecny zakaz zabudowy szeregowej
  • zobowiązania developerów do udostępniania dróg wewnątrz osiedla do przejazdu publicznego, gdy inwestycja jest realizowana pomiędzy drogami publicznymi
 
Pełen tekst Petycji znajduje sie -> tutaj.