15 stycznia gościem Zespołu Szkół w Bibicach była małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser-Duda. Pani Prezydentowa przyjęła zaproszenie do wzięcia udziału w święcie patrona szkoły Stanisława Wyspiańskiego oraz uroczystości szkolnej inauguracji jubileuszu 850-lecia Bibic.

>> zielonki.pl

Pierwsza Dama została powitana przez dyrektor Zespołu Szkół Beatę Pieńkowską. Wraz z rodzicami uczniów i zaproszonymi gośćmi obejrzała prezentację opowiadającą bogatą historię Bibic – jednej z najstarszych polskich wsi – oraz przedstawienie przybliżające sylwetkę patrona szkoły Stanisława Wyspiańskiego, pod koniec swojego życia mieszkającego w pobliskich Węgrzcach.
- Gratuluję uczniom i nauczycielom tak wspaniałego przedstawienia pełnego też naszego podkrakowskiego folkloru. Cieszę się, że Pani Prezydentowa zechciała przyjąć zaproszenie do Bibic - powiedział wójt gminy Zielonki Bogusław Król.
Zrobiliście na mnie wielkie wrażenie, wypadliście bardzo profesjonalnie, wasze przedstawienie zapadnie mi na długo w pamięć – gratulowała młodym aktorom Pierwsza Dama i zdradziła, że z przepastnych zbiorów twórczości Stanisława Wyspiańskiego szczególnie bliski jest jej witraż „Bóg Ojciec” znajdujący się w krakowskim kościele OO. Franciszkanów i obraz „Macierzyństwo”.

Zespół Szkół w Bibicach, do którego uczęszcza 833 uczniów, to jedna z 5 placówek oświatowych działających na terenie gminy Zielonki. W latach 2013 i 2014 uczniowie szkół z terenu gminy Zielonki osiągnęli najlepsze wyniki z egzaminów zewnętrznych w województwie małopolskim (dane GUS), w 2015 r. egzamin szóstoklasisty napisali osiągając czwartą pozycję w kraju. 

zielonki.pl
 

  • DSCN9847
  • DSCN9858
  • DSCN9877