Na poniedziałek (2017-11-26 - Bibice cz 1.) i czwartek (2018-11-29 Bibice cz 2.) planowany jest odbiór odpadów wielkogabarytowych w Bibicach.

 
W ramach akcji można się pozbyć niepotrzebnych: szaf, foteli, krzeseł, stołów, dywanów, drzwi oraz okien (bez szyb), wanien, piecyków gazowych, sprzętu RTV i AGD.
 

Bibice część 1 ulice: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Bławatkowa, Dworska, Galicyjska, Górzysta, Graniczna, Jagodowa, Jaśminowa, Jurajskie Wzgórze, Kasztanowa, Kościelna, Krakowska, Krótka, Kwiatowa, Kwiaty Polne, Leszczynowa, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Mokra, Na Czekaj, Nad Potokiem, Niezapominajek, Ogrodowa, Olszynowa, Orzechowa, Parkowa, Rezerwistów, Rynek, Sosnowa, Spacerowa, Sadowa, Sportowa, Szkolna, Słoneczna, Sezamkowa, Tadeusza Kościuszki, Trzecia Góra, Warszawska, Widokowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wrzosowa, Zagaje, Zarzecze, Zbożowa, Zielona, Źródlana, 

Bibice część 2 ulice: Królewska, Wichrowe Wzgórza,


Odpady powinny być wystawione przed posesję do godziny 06:30.
Szczegółowy harmonogram tutaj.

 
Dzisiejszego ranka mieliśmy okazję oglądać jeden z pierwszych poranków ze smogiem w sezonie grzewczym 2018/2019.
Tej nocy wskaźniki zanieczyszczenia powietrza wg airly.eu przekroczyły normę o 20%, wprawdzie nie tak bardzo jak w pełni sezonu grzewczego w ubiegłym roku, jednak i tak można było zaobserwować szarą mgłę nad naszą okolicą.

 

W tym momencie należy przypomnieć o trwającym projekcie „Ograniczanie niskiej emisji w gminie Zielonki” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (ZIT) na lata 2014-2020. Dzięki niemu mieszkańcy gminy Zielonki mogą liczyć na dofinansowanie m.in. wymiany pieców węglowych na gazowe w wysokości do 14 tys. zł. (więcej na eko.zielonki.pl)

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z aktualnie obowiązującym na terenie gminy Zielonki "Regulaminem utrzymania czystości i porządku" za spalanie odpadów organicznych (w tym gałęzi lub liści!) może zostać nałożona kara w wysokości do 500 zł. (więcej tutaj)
Do 1 czerwca czekamy na zgłoszenia do rajdu rowerowego w gminie Zielonki, który odbędzie się 10 czerwca.

Przygotowano dwie trasy: 25-kilometrową dla doświadczonych rowerzystów oraz 9-kilometrową dla jeżdżących bardziej rekreacyjnie i rodzin z dziećmi. W tym roku pojedziemy obok takich miejsc jak: forty Twierdzy Kraków, zamek i kościół w Korzkwi, a dwa razy miniemy byłą granicę zaborów austriackiego i rosyjskiego.

Warunki uczestnictwa znajdą Państwo w regulaminie, a tutaj: opis tras rowerowych oraz mapa. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej tu.

Karty zgłoszenia przyjmujemy do 1 czerwca 2018 roku na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na zielonki.pl

W programie rajdu m.in. występ akrobaty rajdowego Piotra Bielaka, kabaret A JAK! 

Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA. Zapraszamy ! 
Od 1 listopada 2017 zmianie uległa częstotliwość wywozu odpadów komunalnych - będą odbierane co 2 tygodnie 
(za wyjątkiem wspólnot mieszkaniowych, gdzie utrzymana zostaje częstotliwość odbioru co tydzień).
Odpady segregowane odbierane bedą
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w Bibicach:
Bibice cz. I: we czwartki - co dwa tygodnie.
Bibice cz. II: w piątki - co dwa tygodnieHarmonogram odbioru odpadów segregowanych w Bibicach:
 
 
Bibice część 1: ulice: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Bławatkowa, Dworska, Galicyjska, Górzysta, Graniczna, Jagodowa, Jaśminowa, Jurajskie Wzgórze, Kasztanowa, Kościelna, Krakowska, Krótka, Kwiatowa, Kwiaty Polne, Leszczynowa, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Mokra, Na Czekaj, Nad Potokiem, Niezapominajek, Ogrodowa, Orzechowa, Parkowa, Rezerwistów, Rynek, Sosnowa, Spacerowa, Sadowa, Sportowa, Szkolna, Słoneczna, Tadeusza Kościuszki, Trzecia Góra, Warszawska, Widokowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wrzosowa, Zagaje, Zarzecze, Zbożowa, Zielona,Źródlana

Bibice część 2: ulice: Królewska, Wichrowe Wzgórza

Pełna informacja o harmonogramach odbioru odpadów znajduje się tutaj

 


EcoDzień Mieszkańca - Zielonki, ul. ks. J. Michalika 2A
2018-04-22 godzina 16:00
Zapraszamy!

 


4 marca 2018 roku w Bibicach, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", na dwóch dystansach: 1963 m i 5000 m.
Zgłoszenia do biegu tutaj.

Na wtorek (2017-11-28) planowany jest odbiór odpadów wielkogabarytowych w Bibicach.
W ramach akcji można się pozbyć niepotrzebnych: szaf, foteli, krzeseł, stołów, dywanów, drzwi oraz okien (bez szyb), wanien, piecyków gazowych, sprzętu RTV i AGD.
Odbierane nie będą odpady poremontowe (gruz, pokrycia dachowe), kleje, farby, akumulatory, styropian, wyroby ceramiczne: umywalki, urządzenia sanitarne.

Odpady powinny być wystawione przed posesję do godziny 06:30.
Szczegółowy harmonogram tutaj.

Rada Gminy Zielonki na XXXI sesji Rady podjęła Uchwałę o bezzasadności petycji mieszkańców Bibic, o której pisaliśmy tutaj.

Oznacza to, że kolejna już inicjatywa mieszkańców zmierzająca do ograniczenia totalnego zabudowywania
naszej miejscowości przez developerów nie znalazła zrozumienia u władz lokalnych.

Uzasadnieniem decyzji jest brak możliwości zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego
z uwagi na koszty finansowe związane z ewentualnymi odszkodowaniami:

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji Marchewkowego Półmaratonu.
Wszyscy chętni mogą zapisać się -> tutaj link.

Biegi odbędą się na dystansach:

bieg główny: 21,6 km
bieg średni: 14,4 km
bieg krótki: 7,2 km
Nordic Walking: 7,2 km
bieg rodzinny: 1 km
biegi w kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 m, 800 m i 1000 m.

Start i meta biegu znajdować się będą na terenie boiska Klubu Sportowego Bibiczanka, ul. Lipowa 28 w Bibicach.
Mapa biegu dostępna jest -> tutaj link.
Warto zapoznać się z regulaminem.

Więcej na CKPiR Zielonki


Wszyscy, którzy chcą poprzeć naszą inicjatywę, a do tej pory jeszcze nie złożyli podpisu pod Petycją, prosimy o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Na pewno odpowiemy i umówimy się w celu złożenia podpisu pod Petycją.


Z uwagi na liczne głosy poparcia oraz oddzew z całych Bibic, rozszerzamy zakres naszego wniosku do całego obszaru naszej miejscowości. 


Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu poparciu, obrazki zabetonowanych osiedli w naszej miejscowości nie będą się poszerzać tak jak do tej pory. 
Z naszą Petycją mamy zamiar zwrócić się do Władz Gminy Zielonki o zmianę Planu Zagospodarowania Przestrzennego w kierunku zmniejszenia poziomu urbanizacji Bibic, które w większości leżą na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie.
W szczególności:
  • zmianę wskaźnika zabudowy terenu do 15% (szacujemy, że daje to limit około 180m2 pow. użytkowej domu dla 800m2 działki i odpowiednio 270m2 dla 1200m2),
  • wprowadzenie zakazu zabudowy bliźniaczej – na tych samych zasadach jak obecny zakaz zabudowy szeregowej
  • zobowiązania developerów do udostępniania dróg wewnątrz osiedla do przejazdu publicznego, gdy inwestycja jest realizowana pomiędzy drogami publicznymi
 
Pełen tekst Petycji znajduje sie -> tutaj.